גברתי יושבת הראש, אדוני השר, לנשיא איראן יש משנה סדורה. מבחינתו, מדינת ישראל לא צריכה להתקיים, ולשם כך הוא יעשה כל מה שהוא יוכל כדי להביא לחיסולה, גם על ידי "ייצוא", גם על ידי דה-לגיטימציה של המדינה בכל האמצעים וגם על ידי כל האמצעים הצבאיים שכולנו מכירים, החל בהקמת ומימון ארגוני טרור וכלה באופציה הגרעינית.

אבל לפני שנה אחמדינג'אד העלה את מאבקו למדרגה שאף ראש ממשלה קודם, או אף ראש מדינה שחברה באו"ם היום, לא העלה אותו. הוא העמיד עצמו כראש מכחישי השואה בעולם. לא זו בלבד שלפני למעלה משנה הוא הודיע בכל מקום שהשואה היא מיתוס, אלא בעצם היום הוא זה שמנהל מבחינה בינלאומית את המאבק הזה של מכחישי השואה. מי שמנסה להכחיש את השואה אומר שבעצם הוא עומד למחוק מההיסטוריה את הדף האפל ביותר שלה, את התוכנית להשמיד עם שלם ואת התוצאות שלה.

לצורך העניין, הזמין אחמדינג'אד לטהראן 70 חוקרים, כמו שחברת הכנסת סולודקין אמרה פסאודו-מדעיים, קודם כל כדי להוכיח שלא הייתה שואה ושנית גם כדי להוכיח שלא היו תאי גזים. אנחנו כולנו מתחלחלים. אני לא מסכימה עם דברי השר הרצוג. אני לא חושבת שאם ניקח את אחמדינג'אד ביד ונביא אותו ונראה לו את מחנות ההשמדה, הוא ישנה את דעתו. דעתו לא מבוססת לא על ידע ולא על ידע היסטורי. הוא משתמש בזה ככלי בידיו, כדי לנגח וכדי להרוס, ושום מציאות ושום אמת היסטורית לא תשנה את זה.

אלא מאי? למקהלה של מכחישי השואה, לצערי, התווספו והגיעו לטהראן גם בני העם היהודי. גברתי, בידי – ואני יודעת שמעל במת הכנסת אסור לי לעשות את זה, אבל כל מי שירצה לבוא, יראה את הצילומים האלה – תמונות של נציגים של נטורי קרתא, אני מניחה נטורי קרתא, שנפגשו עם אחמדינג'אד ואף קיבלו פרס ממנו. זאת לא פעם ראשונה בהיסטוריה. אני יודעת שהם לא מייצגים את החרדים בארץ. בין המשתתפים בכנס הזה גם רבה האורתודוקסי של הקהילה של וינה, הרב פרידמן. אנחנו יודעים שבעבר היו מבין נטורי קרתא, ששימשו בתפקידים אלה ואחרים בממשלתו של ערפאת, עוד לפני שהכירה בישראל.

לכן גברתי, אני חושבת שאנחנו ככנסת ישראל צריכים להתייחס לתופעה הזאת בחומרה רבה לא רק במימד של אחמדינג'אד, לא רק במימד של אלה שהצטרפו אל צוררינו, אלא לחשוב גם מה אנחנו כמדינה יהודית צריכים לעשות עם תופעות מהסוג הזה, כי הפעם לא מדובר באלמנטים אנטי-ציוניים, שכידוע בעבר דחו את קיומה של מדינת ישראל. מדובר באלמנטים שבעצם היותם היום בטהראן, הם יורים לעם היהודי בגב, לא רק בהווה, גם בעבר וגם בעתיד.

לכן גברתי, אני רוצה להודות לך על כך שאת הסכמת לפנות לכל הפרלמנטים בעולם. אני חושבת שזאת הייתה פעילות, שבסופו של דבר תניב, וכבר הניבה, פירות. אנחנו יודעים שהפרלמנט הגרמני מתכנס היום ויגנה את התופעה. בידיי גם הצעת החלטה של כל בית הנבחרים האמריקאי שנוסחה על ידי ידידנו אלסי הייסטינגס. גם ההחלטה הזאת תעבור היום בקונגרס של ארצות הברית.

גברתי, אני יודעת שהיו כאלה מבינינו שחשבו שאולי לא כדאי שאנחנו נעלה את הנושא הזה לדיון כאן בכנסת ישראל, כי עצם הדיון הוא העמדת איראן בדרגת חשיבות, שאולי מן הדין שאנחנו ככנסת ישראל לא ניתן לה מקום.

אבל אנחנו חיים במדינתו של העם היהודי – ואני שמחה שאנחנו מדברים על כך היום – וככאלה יש לנו אחריות. האחריות היא להילחם בכל מקום, להביא לידי חקיקה, להתריע, להרתיע. במקומות שבהם החקיקה לא קיימת, אנחנו נצטרך לדאוג שהיא תתקיים. במקומות שבהם היא קיימת, צריך להעמיד לדין את כל אותם הפושעים שיצאו לטהראן, וקיימות מדינות כאלה. כולנו יודעים שכאשר הדבר מתאפשר, הוא גם מתקיים. עובדה היא שאת מכחיש השואה דיוויד ארווינג הביאו למשפט גם באנגליה וגם באוסטריה.

אני רוצה לפנות היום לכל החברים כאן, לכל חבריי חברי הכנסת, ולבקש שכפי שיקרה בפרלמנטים אחרים, אנחנו ככנסת ישראל נצא בקול ברור וצלול שיגנה את התופעה הזאת שמכחישה את העבר ומכחישה את העתיד. תודה רבה.

קולט אביטל בפייסבוק

colette-facebook

מתוך הגלריה